Concursul internațional de chitară„TALENTE ÎN AFIRMARE”, 2020 – EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Performanță”

Categoria A (8-11 ani)

 

Orășanu Andrei – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=R6m_G-S9kVo&feature=youtu.be

Prunean Cezara Elena – PREMIUL II

link de participare: https://youtu.be/Eei9_8cRLF8

Tudor David – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

Vlăsceanu Alex Mihai – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=xkDqGeCNvyA

Zanfir Ayan Nicolas – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=hBveEDxHXw0&feature=youtu.be

Șerban Albert – MENȚIUNE

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=x-PuzqJOD2M&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3dywu2dDCwpldVT0-EYfeLUH7RzBnm3nXV7kT_3bZNNVewoY0TSXk5Bok

 

CATEGORIA B (12-15 ani)

Ancuța Robert Ionuț – PREMIUL I

link de participare: https://youtu.be/bvf-KOiS-rs

Prigoană Maria – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=Mdp4NhhOK2E&list=RDMdp4NhhOK2E&start_radio=1&t=6

Caravană Eduard – PREMIUL II

link de participare: https://youtu.be/l5vCcYY_c8M

Lădar Maria – PREMIUL III

link de participare: https://youtu.be/pGDLHGWF5zI

Bălțatu Mihnea – MENȚIUNE

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=LEw7q-uoMv4

Gojcović David – MENȚIUNE

link de participare: https://youtu.be/XqfGJpGSGhU

 

CATEGORIA C (16-23 ani)

Pintilie Ovidiu Andrei – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FeUBE0Jm_1M

Constantinescu Iosif – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=J-pigvLta6g

Ciocan Daniel – PREMIUL III

link de participare: https://youtu.be/6eomsaXJ8Vo

Bănescu Ioan – MENȚIUNE

link de participare: https://youtu.be/ay_k4-yHG1M

Palade Gabriela – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=DoY7H5J3dTo

Filipescu Emil – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://youtu.be/IFx7Df1nifg

Crețu Eduard – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FEzrjCPfIig&t=5s

 

Felicitări tuturor participanților!

Concursul internațional de chitară „TALENTE ÎN AFIRMARE”, 2020 – EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Hobby”

PREȘCOLARI ȘI CLASA 0

Mardale Anna Teodora – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=CubdrRdMAFc

Tudor Anastasia– PREMIUL II   

link de participare: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=gryxz18q9To

 

CLASA I

Furdui Ioana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/NTIlMFwRCYw

 

CLASA a II-a

Enescu Vlad – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=fh5icpOIHxI&feature=youtu.be

Motișan George Gabriel– PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=ZL9B2_EGZkU

Păun Matei – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/t-m-Q9AIXVY

Stan Giulia – PREMIUL III 

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=NKh1nNicSc8

 

CLASA a III-a

Tudor David – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

Oană Radu Ștefan – PREMIUL II 

link de participare: https://youtu.be/ormomhr7zGo

Savopol Pavel – PREMIUL III 

link de participare: https://youtu.be/ws2EPJWDVLM

Cofaru Maria – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=NKh1nNicSc8

Gorincioi Nichita – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/7alzb-egJ7k

Profir Emanuel Iliuș – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/mFIwda6yl6Y

Șerban Laura Miruna – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=Lachr2Ilibg

 

CLASA A IV-a

Dumitrescu Radu Ioan – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=m_QIpOoXAiY

Ghețu Mihai – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/waIeYq5-tV4

Picoche Clementine – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bnAfQ9jDi0k

Văceanu Mihai – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=6hr5xMWZLuQ

Cucereanu Vladimir Ștefan – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/MHRTpBhiRxU

Anghelescu Codruț –  PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare:  https://youtu.be/QJUYb_XEtHM

 

CLASA A V-a

Dreghiciu Cristian Andrei – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bG5VijA0XCc

Lupșan Vlad Andrei – PREMIUL II 

link de participare:  https://www.youtube.com/watch?v=UUKw9sV8FJY&feature=youtu.be

Predoiu Vlad – PREMIUL II 

link de participare: https://youtu.be/jmMkBy8y9qs

Giurcă David Ștefan – PREMIUL III   

link de participare: https://youtu.be/mqkP9k0-MI4

Merticaru Vladimir – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=6EG2qi7qCBY&feature=youtu.be

Niculae Matei Alin – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=az6QbtY_6oE

Cucu Matei Cristian– PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://youtu.be/SjuEJ4grhu8

Duță Denisa – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://youtu.be/ZvCxQkDyanQ

Mateescu Patricia Sofia – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=AE8w4cLDroU&feature=youtu.be

 

CLASA A VI-a

Gorciu Georgiana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/G4bGR62O87k

Jianu Ana – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/K2Q4Y3Y3eqg

Malinschi Alexandru Eduard– PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/3yrPk1NqV68

Mozaș Denisa – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=zE2GFWDSqiA&feature=youtu.be

Dumitrescu Tudor Mihai – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=aQrDSQDy5A4

Pițuru Deyan Alexandru – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/t7tHvD2eW_E

 

CLASA A VII-a

Văceanu Dan Nicolae – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bMZxEeSwNes

Bădiță Maria Cristina – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=pGHw485KOK0

Iftimi Vlad Andrei – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=ZZi1-ofQuzg&feature=youtu.be

 

CLASA a VIII-a

Dîrdeci Ilinca – PREMIUL II  

link de participare:  https://youtu.be/XdY6whmxc6s

 

CLASA a IX-a

Malinschi Ana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/tJLrnLdV1qQ

Dudaș Antonio – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/jQXh-sf9Twg

 

CLASA a X-a

Cîmpeanu Gabriel – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/4eLhKr1E_E4

Șerban Miruna Elena – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=1Byk3UBb-Ik&feature=youtu.be

 

CLASA a XI-a

Creangă Ana – PREMIUL I  

link de participare:  https://youtu.be/ZzvU1ZoU5Yc

 

OPEN

Bălan Codrin Gabriel – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/mUdRZRvfkF0

Marinache Daniela – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/pzz6yjZ_Xx0

Radu George – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=mCgCYEEqNPQ

Serbeszki Marius – PREMIUL III  

link de participare: https://youtu.be/XVFYQw0ap-8

Szerac Ileana Carmen – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=kcIUk1fi9_w

 

MARELE PREMIU AL SECȚIUNII HOBBY – Tudor David, clasa a III-a  

link de participare:  https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

 

Felicitări tuturor participanților!

Talente în afirmare, 2020 – PREMIILE CONCURSULUI

Suntem bucuroși să vă prezentăm câteva dintre premiile spectaculoase în valoare totală de 4000 de euro oferite și în acest an de către PC GARAGE (www.pcgarage.ro).

 

Smartphone Huawei Nova 5T, Kirin 980, 128GB, 6GB RAM,
Dual SIM, 4G, NFC, 5-Camere AI, Black – 51094PTV

 

 

 

 

 

Tableta Lenovo Tab M10 Plus (2nd Gen) TB-X606X, 10.3 inch
Multi-touch, Helio P22T 2.0 GHz Octa Core, 4GB RAM, 128 GB
flash, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 4G, Android Pie, Iron Grey –
ZA5V0041BG

 

 

 

 

 

Xiaomi Lampa de birou cu LED Yeelight – MUE4078RT

 

 

 

 

 

 

Casti Gaming Somic Senicc A1 Black – A1-BK

 

 

 

 

 

 

Smartphone Xiaomi Redmi 8, Gorilla Glass 5, Snapdragon
Octa Core, 64GB, 4GB RAM, Dual SIM, 4G, 3-Camere, 5000
mAh battery champion, Black – Redmi 8 OC 64GB 4GB RAM
DS Black

 

 

 

 

Lenovo Rucsac notebook 15.6 inch B210 Black, material
rezistent la apa – GX40Q17225

 

 

 

 

 

 

Maestro Cuptor de paine MR-751 – MR-751

 

 

 

 

 

 

Kit Gaming Gamdias Poseidon M2: Tastatura + Mouse +
Casti + Mousepad – POSEIDON-M2-COMBO

 

 

 

 

 

 

 

Xiaomi Lampa Mi Bedside 2 – MUE4093GL

 

 

 

 

 

 

Uscator de par Adler AD2248, Putere 2400W, Concentrator,
Functie ionizare, 3 trepte temperatura, 2 viteze – AD2248

 

 

 

 

 

 

Mouse Gaming Cougar Minos X3 Black – MOCGMINOSX3

 

 

 

 

Memorie externa Kingston DataTraveler 100 G3 32GB –
DT100G3/32GB

 

 

 

 

 

 

Suport GSM Tellur MCM3, Magnetic pentru bord, negru –
TLL171002

Membrii juriului secțiunii „Performanță” – Concursul de chitară „Talente in afirmare” 2020

– Cătălin Ștefănescu-Pătrașcu – conferențiar doctor la Universitatea Națională de Muzică din București

– Liviu Georgescu – profesor la Colegiul Național de Muzică „George Enescu” și Președintele Fundației Române de chitară

– Eugen Mang – profesor de chitară si Directorul Casei de Producție „E&E Music Production Management”

– Beke Istvan Ferenc – profesor de chitară la Academia „Gheorghe Dima” din Cluj și Președintele Asociației „Harmonia Cordis”

– Tudor Niculescu-Mizil – profesor doctor la Școala Gimnazială de Arte nr. 5 din București

– Radu Miculița, profesor de chitară la „Școala Europeană” din Bucureșt

Membrii juriului secțiunii „Hobby” – Concursul de chitară „Talente in afirmare” 2020

– Eugen Mang – profesor de chitară și director al Casei de Producție E&E Music Production Management

– Tudor Dragos – profesor de chitară la Liceul de arte „Regina Maria”, Alba Iulia

– Radu Miculiță – profesor de chitară la „Școala Europeană” din București

– Tudor Niculescu Mizil – profesor doctor la Școala Gimnazială de Arte nr. 5 din București

– Emanuel Popa – profesor la Școala Internațională „Verita” din București

Concurenți „Secțiunea Performanță” – Talente în afirmare, editia a VIII-a, 2020

CATEGORIA A (8-11 ani)

  1. Anghelescu Codruț
  2. Cezara Prunean
  3. Orășanu Andrei
  4. Șerban Albert
  5. Tudor David
  6. Vlăsceanu Alex Mihai

 

CATEGORIA B (12-15 ani)

 

  1. Alexandru Patricia Ștefania
  2. Ancuţa Robert Ionuţ
  3. Bălțatu Mihnea Mihai Codruț
  4. Caravană Eduard Constantin
  5. Dreghiciu Cristian Andrei
  6. Gojković David
  7. Haralambie Eduard Andrei
  8. Lădar Maria
  9. Pasăre Eduard
  10. Prigoană Maria
  11. Tricu David
  12. Vîzîi Eduard

 

CATEGORIA C (16-23 ani)

  1. Bantâș Matei
  2. Bănescu Ioan
  3. Ciocan Constantin
  4. Constantinescu Iosif
  5. Creangă Ana
  6. Crețu Eduard Gabriel
  7. Filipescu Emil
  8. Mischie Mihail
  9. Palade Gabriela
  10. Pintilie Ovidiu Andrei

 

Concurenți „Secțiunea Hobby” – Talente în afirmare, editia a VIII-a, 2020

PREŞCOLARI şi CLASA 0

  1. Mardale Anna Teodora
  2. Tudor Anastasia

 

CLASA I

  1. Furdui Ioana

 

CLASA a II-a

  1. Enescu Vlad
  2. Lupșan Ioan Alexandru
  3. Motișan George Gabriel
  4. Niculae Alexa Marie
  5. Păun Matei
  6. Stan Giulia

 

CLASA a III-a

  1. Cofaru Maria Lidia
  2. Coman Alexandru Ionuţ
  3. Exari Tudor Andrei
  4. Gorincioi Nichita
  5. Lujanschi Andrei
  6. Oană Radu Ștefan
  7. Profir Emanuel Iliuş
  8. Savopol Pavel
  9. Tudor David

 

CLASA a IV-a

  1. Andone Ștefan
  2. Anghlescu Codruț
  3. Asofiei Ştefan
  4. Cucereanu Vladimir Ștefan
  5. Dumitrescu Radu Ioan
  6. Gheţu Andrei
  7. Gheţu Mihai
  8. Picoche Clementine
  9. Popa Irina Ecaterina
  10. Stan Tudor
  11. Şerban Laura Miruna
  12. Văceanu Mihai

 

CLASA a V-a

  1. Cucu Matei Cristian
  2. Dreghiciu Cristian Andrei
  3. Duță Denisa
  4. Giurcă David Ștefan
  5. Lupșan Vlad Andrei
  6. Mateescu Patricia Sofia
  7. Merticaru Vladimir
  8. Niculae Matei Alin
  9. Predoiu Vlad

 

CLASA a VI-a

  1. Donose Matei Alexandru
  2. Dumitrescu Tudor Mihai
  3. Donose Matei Alexandru
  4. Gorciu Georgiana
  5. Jianu Ana
  6. Malinschi Alexandru Eduard
  7. Mozaș Denisa Maria
  8. Pițuru Deyan Alexandru

 

CLASA a VII-a

  1. Bană Inona Luiza
  2. Bădiță Maria Cristina
  3. Bulearcă Alexandra
  4. Iftimi Vlad Andrei
  5. Văceanu Dan Nicolae Stelian

 

CLASA a VIII-a

  1. Dîrdeci Ilinca

 

CLASA a IX-a

  1. Dudaș Antonio
  2. Malinschi Ana

 

CLASA a X-a

  1. Cîmpeanu Gabriel
  2. Şerban Miruna Elena

 

CLASA a XI-a

  1. Creangă Ana

 

OPEN

  1. Bălan Codrin Gabriel
  2. Marinache Daniela
  3. Radu George
  4. Serbeszki Marius
  5. Szerac Ileana Carmen

Talente în afirmare 2019 – Premiile secțiunii „Performanță”

Talente în afirmare – 2019. Premiile secțiunii „Performanță”

Categoria A (8-11 ani)

Matei Paul – PREMIUL I
Ancuța Robert Ionuț – PREMIUL II
Bălțatu Mihnea – PREMIUL III
Șerban Albert – PREMIUL III
Răileanu SaraMaria– MENȚIUNE
Vîzîi Eduard – MENȚIUNE
Vlăsceanu Alex Mihai – MENȚIUNE

CATEGORIA B (12-15 ani)

Torge Tudor – PREMIUL I
Mare Alexandru – PREMIUL II
Mihăilescu Dominic – PREMIUL II
Ceacâr Vladimir PREMIUL III
Caravană Eduard – PREMIUL III
Dobrea Ioan – MENȚIUNE
Mreană Alina Nicoleta – MENȚIUNE

CATEGORIA C (16-23 ani)

Bibescu Anamaria – PREMIUL I
Pintilie Ovidiu – PREMIUL II
Constantinescu Iosif – PREMIUL III
Gheorghe Valentin – PREMIUL III
Madan Gabriel – MENȚIUNE
Tudora Paul – MENȚIUNE
Vlad Alexandru – Premiu de interpretare ASDV

Talente în afirmare 2019 – Premiile secțiunii „Hobby”

Talente în afirmare – 2019. Premiile secțiunii „Hobby”

Marele Premiu al secțiunii „Hobby”: Liberea Gabriela, cls a X-a

PREȘCOLARI ȘI CLASA 0

Trifan Arya Maria – PREMIUL I
Pătru Albert – PREMIUL II
Furdui Ioana – PREMIUL II

CLASA I

Pîslaru Amalia Mihaela – PREMIUL I
Stan Giulia – PREMIUL I
Ionel Letiția – PREMIUL I
Lupșan Ioan Alexandru – PREMIUL II
Stoica Vișan Nicolas – PREMIUL II
Niculae Alexa Marie – PREMIUL III
Copaci Matia – MENȚIUNE
Enescu Vlad – MENȚIUNE

CLASA a II-a

Gorincioi Nichita – PREMIUL I
Oană Radu Ștefan – PREMIUL I
Oltean Adelina – PREMIUL I
Ropotan Vlad – PREMIUL I
Cofaru Maria Lidia – PREMIUL II
Exari Tudor Andrei – MENȚIUNE
Preda Matias Dominic – MENȚIUNE

CLASA a III-a

Chendereș Vladimir Petru – PREMIUL I
Mihăilescu Salvia Ștefania – PREMIUL I
Răileanu Sara Maria – PREMIUL I
Opriș Tudor Ioan – PREMIUL II
Sandu Maria Ilinca – PREMIUL II
Andone Ștefan – PREMIUL III
Popa Irina Ecaterina – PREMIUL III
Bocan Andrada Ella – MENȚIUNE
Picoche Clementine – MENȚIUNE

CLASA A IV-a

Georgescu Rareș – PREMIUL I
Gheorghiță Simon Leonard – PREMIUL I
Slav Ioana – PREMIUL II
Giurcă David Ștefan – PREMIUL III
Polefka Luca Andrei – PREMIUL III
Radu Smaranda – premiul III
Cucu Matei Cristian – MENȚIUNE
Lupșan Vlad Andrei – MENȚIUNE

CLASA A V-a

Malinschi Alexandru Eduard – PREMIUL I
Apelkvist Ossian – PREMIUL II
Gorciu Georgiana – PREMIUL III
Mireanu Ioan Alexandru – MENȚIUNE
PițuruDeyan Alexandru – MENȚIUNE
Vasile Eduard Mihai – MENȚIUNE
Giuică Andreea – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

CLASA A VI-a

Mușat David Ștefan – PREMIUL I
Iftimi Vlad Andrei – PREMIUL II
Savu Ana Maria – PREMIUL III
Văceanu Dan Nicolae Stelian – PREMIUL III
Vasile Ștefan Daniel – MENȚIUNE

CLASA A VII-a

Dîrdeci Ilinca – PREMIUL I
Paraschiv Andreea – PREMIUL I
Dumitrescu Cezar Ștefan – PREMIUL III
Angelescu Mircea – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

CLASA a VIII-a

Stana Andreea – PREMIUL I
Stancu Theodora – PREMIUL II

CLASA a IX-a

Mare Alexandru Emil – PREMIUL I

CLASA a X-a

Limberea Gabriela – PREMIUL I
Onofrei Denis – PREMIUL II
Volodarski Christopher – PREMIUL III

CLASA a XI-a

Stoica Gabriel – PREMIUL III

Talente în afirmare 2019 – Ordinea intrării în concurs „Performanță”

„Talente în afirmare”. Secțiunea „Performanță” – sâmbătă, 8 iunie 2019. Ora de începere 9.00

CATEGORIA A (8-11 ani) – ora de începere 9.00

1. Ancuţa Robert Ionuţ
2. Bandulea Mihnea Teodor Răducu
3. Bălțatu Mihnea Mihai Codruț
4. Haralambie Eduard Andrei
5. Matei Paul (ora estimativă 9.30)
6. Răileanu Sara Maria
7. Șerban Albert
8. Vătăman Tudor Iulian
9. Vîzîi Eduard
10. Vlăsceanu Alex Mihai (oră estimativă 10.15)
11. Zanfir Ayan Nicolas

CATEGORIA B (12-15 ani) – oră estimativă de începere 10.20

1. Alexandru Patricia Ștefania
2. Beldiman Radu Ioan
3. Caravană Eduard Constantin
4. Ceacâr Vladimir Constantin
5. Crețu Eduard (oră estimativă 10.45)
6. Dobrea Ioan Dimitrie
7. Dumitrescu Cezar Ștefan
8. Gojković David (oră estimativă 11.15)
9. Mare Alexandru Emil
10. Mihăilescu Dominic Dorian
11. Mreană Nicoleta Alina (oră estimativă 11.45)
12. Muţ Ioan
13. Torge Tudor

PAUZĂ 12.15 – 14.00

CATEGORIA C (16-23 ani) – oră de începere 14.00

1. Bibescu Anamaria
2. Constantinescu Iosif
3. Gheorghe Valentin
4. Madan Cătălin (oră estimativă 14.40)
5. Madan Gabriel
6. Oaneș Mircea
7. Pintilie Ovidiu (oră estimativă 15.20)
8. Tudora Paul Călin
9. Vlad Alexandru

FINAL – oră estimativă 16.10