Talente în afirmare, 2021- EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Performanță”

CATEGORIA A (8-11 ani)

Mardale Anna Teodora – PREMIUL I

link de participare https://youtu.be/T-5FWnrRL10

Șerban Albert – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=yDVu4YUq23M

Stanciu Siluan Andrei – PREMIUL II

link de participare: https://youtu.be/hiRI2culdyE

Tudor David – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FJA18PIRseM

Millye Bence – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=D1OrWglSN0E

Enescu Vlad – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=2BJhIiNIKro

Dumitru Gruia Andrei – MENȚIUNE

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=BO2f_ouYAO8

 

PREMII din partea Asociației DESCHIDERI SPRE VIITOR:

Săndulescu Sara Andreea – PREMIU ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=T7S7UHe13wg

Ormenișan Emma Sophia – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/sGlLcRFpI1U

Dobia Dominik – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/IrfY30SU_80

DIPLOME DE MERIT si medalii pentru participarea cu succes în cadrul concursului:

Bucur Dumitru Sabin

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=3i4MCjNX8Fs

Marin Alexandra

link de participare: https://youtu.be/dXY4EdPnqdI

 

CATEGORIA B (12-15 ani)

Pițu Andrei – PREMIUL I

link de participare: https://youtu.be/gkP62TLiI8g

Orășanu Andrei – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=hGup29c1YDU&t=478s

Gînscă-Nistea Nichita – PREMIUL III

link de participare:  https://youtu.be/9r2Ibe6LgeA

Ceacâr Vladimir – PREMIUL III

link de participare: https://youtu.be/mVmgeliW-g4

Drăghici Robert Gabriel – MENTIUNE

link de participare: https://youtu.be/hdU6PtKE4iY

Florescu Teodor Ștefan – MENTIUNE

link de participare: https://youtu.be/OtpaaavfFz4

 

PREMII din partea Asociației DESCHIDERI SPRE VIITOR:

Bauer Caroline – PREMIU ASDV

link de participare:  https://youtu.be/mPbm0bQBrQU

Gojkovic David – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/p4EvgymMmDk

Vișoiu Andrada Elena – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/OJOn-JCzvd4

Bălțatu Mihnea Mihai – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/V8pzVHIp2yM

Ferencz Balasz – PREMIU ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=69eH3MCLaME

Pasăre Eduard – PREMIU ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=W0Pif6vFF-Q

Vlăsceanu Alex Mihai  – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/oNbY0e6z9fY

 

PREMIUL „TINERI LA PORȚILE MUZICII”

Nishio Alberto Ryoma

link de participare: https://youtu.be/YeyrX_KNSHg

 

DIPLOME DE MERIT și medalii pentru participarea cu succes în cadrul concursului:

Nedelcu Maria Roxana

link de participare: https://youtu.be/LRQgWksbN1A

Cîmpean Oana Larisa

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=_rgn42XFqqE

Bașa Daniel Constantin

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=BXjF-Ifw_q0

Jianu Ana Maria

link de participare: https://youtu.be/cs5ROEcRUzA

Mavrodin Carla

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=PrukrXfmR5g

Bivol David Nicolae

link de participare: https://youtu.be/VPRxcs-e2AQ

Mireanu Ioan Alexandru

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=OQvWWTMScfs

Popa Dragoș

link de participare: https://youtu.be/G31I6wY2Z_U

Mare Alexandra

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=y15yAM7HKNE

Haralambie Eduard

link de participare: https://youtu.be/GJVslnHGMW0

Kakasi Zsuzsanna

link de participare: https://youtu.be/O1BbV3-SFTg

 

CATEGORIA C (16-23 ani)

Grecu Alexandru – PREMIUL I

link de participare: https://youtu.be/UAVNfF82NIU

Munteanu Eusebiu – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=Wy-dBiUf4ZE

Constantinescu Iosif – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FIbdcTBEm_s

Caravană Eduard – MENTIUNE

link de participare: https://youtu.be/q8QxKh3Kqds

 

PREMII din partea Asociației DESCHIDERI SPRE VIITOR:

Palade Gabriela – PREMIU ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=OrIlaoUs_Zg

Biriș Kertesz Karin Vanessa – PREMIU ASDV

link de participare: https://youtu.be/Q-slVCXBWjA

 

DIPLOME DE MERIT și medalii pentru participarea cu succes în cadrul concursului:

Mreană Nicoleta Alina

link de participare: https://youtu.be/3wMAOjIVfLU

Filipescu Emil

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=4cpnNxwindo

Crețu Eduard

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=oZMnbs3Uwts

Ungureanu Ana Cosmina

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=9EVxPRua3kY

Hișu Antonia

link de participare: https://youtu.be/4keJhrB6QdU

Coriciuc Matei

link de participare: https://youtu.be/KrSbHIWw74Q

 

Laureații vor fi înștiințați prin mail cu privire la sediul din București unde vor putea veni să-și ridice premiile. Data de acordare a premiilor – sâmbătă 31 iulie.

La cerere, premiile pot fi trimise și prin poștă cu plata la destinatar.

Felicitări tuturor participanților!

Talente în afirmare, 2021 – EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Hobby”

PREȘCOLARI ȘI CLASA 0

Ionașcu Luca Ioan – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/xinzKCsrBsA

Zamfir de Souza Iacov– PREMIUL II

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=BmFveds7_CA

Tudor Anastasia – PREMIUL III

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=gyXheMojAKc

Chițoiu Gabriela – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/Xaq5gOatvx4

 

CLASA I

Trifan Arya Maria – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/wcxICKbB-EU

Șopoțeanu Ilinca – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/SUQo4UKLeWk

Păun Tudor – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/LLnjcGLKsbo

 

CLASA a II-a

Amăriucăi Ștefana – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/ui6cgH1pGfE

Minoiu Horia Ștefan– PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/oFR6sL0GA_Y

Furdui Ioana – PREMIUL II

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=vY1ussLr9pw

Portase Tudor – PREMIUL III

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=ybCTFj_E_Ok

Niculescu Luca – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/KJ1TyVhpJhQ

 

CLASA a III-a

Motișan George Gabriel– PREMIUL I

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=EYqGZEI5cy0

Păun Matei – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/aQai3Pz-_Qo

Stan Giulia – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/Da3ngdBbU3U

Ionel Letiția – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/BiipGLcPbpg

Enache Radu Mihai – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/Tvf8PhSWol0

Enescu Vlad – MENȚIUNE

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=2BJhIiNIKro

Lupșan Alexandru Ioan – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/NV_77EW5erg

 

Premii ASDV:

Martin Eric – PREMIUL „Primii pași în muzică”

Link de participare: https://youtu.be/y2dSJyibeo8

 

Diplome de merit:

Stoica Vișan Nicolas – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/ZfHntTHgXDQ

Grigore Ștefan Daniel– DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/kBjm_9JSE1Q

Budai-Bunceanu Ioan Teodor – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/Dg7fiQDEVYg

Tiță David– DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=dclmDA-tU78

 

CLASA A IV-a

Divricean Elena – PREMIUL I

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=PhRwg2sLq-w

Constantin Gabriel Denis – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/1WB3lHJxs8Y

Ioniță Andreea Mihaela – PREMIUL III

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=4RnlLOyjX4U

Cofaru Maria Lidia – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/LivPsYd7WHs

Tomșa Andrei Cătălin – PREMIUL III

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=WTWuCz9GXC4

Chiriță Barbu Luca – MENȚIUNE

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=NDiYAM-tg_8

Cocanu Ana Maria – MENȚIUNE

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=-L0BH1SFC1U

Oană Radu Ștefan – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/Hj9AqU-acCA

 

Premii ASDV:

Lujanschi Andrei Mihnea – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/So7retijnE0

Gorincioi Nichita – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/67bF6dJU9Hk

Șerban Laura Miruna – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/UIzydErNBcI

Savopol Pavel – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/EUXUklh_huk

 

Diplome de merit:

Profir Emanuel Iliuș– DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/VhWuVnwWIyA

Trantea Andrei – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/vqnGh_qjtTs

Exari Tudor Andrei – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/qAFAHiti8lk

 

CLASA A V-a

Andone Ștefan – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/ejMBIt0sAzM

Dumitrescu Radu Ioan – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/tgLfyhx1W60

Ghețu Andrei Gabriel – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/iwIdUnFOgPg

Popa Irina Ecaterina – PREMIUL III

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=vM7h3C1-T0k

Balinth Johanna – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/-yPymj5ONu4

Cuceareanu Vladimir Ștefan – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/Ss2loOSVYSI

 

Premiii ASDV:

Ghețu Mihai Anton – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/8AyX_-akMxE

Moraru Ștefan – Premiul „Primii pași în muzică”

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=dVvImYYXBro

Dragomir Ioana Mădălina – Premiul „Primii pași în muzică”

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=BJtChHbGi_o

 

Diplome de merit:

Filimon Cristian Andrei – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=JAeiyI1Y1jA

Dumitru Luca Cristian – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/31VsJF17dhw

Văceanu Mihai – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=HJ_Tds5OKi8

Dumitrescu Filip – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/ZlZ1muUGsQw

 

CLASA A VI-a

Duță Denisa Andreea – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/zSlPJ8VHv18

Gheorghiță Simon Leonard – PREMIUL II

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=AiM72b4FI6k

Lupșan Vlad Andrei – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/v6fqNawQNVo

Simionovici Ioana Alexandra – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/7yG4MgPLU9g

Manu Alexandru – MENȚIUNE

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=LKeA48QYhbc

 

Premii ASDV:

Predoiu Vlad – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)

Link de participare: https://youtu.be/91zSG0zH5GM

 

Diplome de merit:

Georgescu Rareș Ștefan – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/0G1r2BtpR7Y

Dinu Daria Maria – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/7S6KoiMpMoY

Dincă Octavian – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/Idfd4LCAOM8

 

CLASA A VII-a

Jianu Ana Alexandra – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/vqpvlPGmu1w

Dumitrescu Tudor Mihai – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/VAhueYem4AM

Haralambie Eduard – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/Wft5pAeAnt4

Malinschi Alexandru Eduard – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/yydIaybS10I

Gorciu Georgiana – MENȚIUNE

Link de participare: https://youtu.be/FyXRl5GUVDU

Mireanu Ioan Alexandru – MENȚIUNE

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=OQvWWTMScfs

 

Diplome de merit:

David Ioana Elisa – DIPLOMĂ DE MERIT și medalie

Link de participare: https://youtu.be/tQe4IrSu-qk

 

CLASA a IX-a

Dîrdeci Ilinca – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/COhlkWXfe1M

Nicolae Ștefan – PREMIUL II

Link de participare: https://youtu.be/GHekVHtwwcY

Beldiman Radu – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/OaMRtK4mjUY

 

CLASA a X-a

Malinschi Ana Elisabeta – PREMIUL I

Link de participare: https://youtu.be/WJMVl2IrS3c

Pop Eric – PREMIUL II

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=lmas9-7-JH8

Stancu Theodora – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/KpPSr7rauco

 

OPEN

Ungureanu Ana Cosmina  – PREMIUL I

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=z9ghPSusK38

Orășanu Șerban – PREMIUL II

Link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=PYL2ZpHsHnE&t=3s

Marinache Bogdana Daniela – PREMIUL III

Link de participare: https://youtu.be/9i2gxma6Fwo

 

MARELE PREMIU AL SECȚIUNII HOBBY – NU SE ACORDĂ

 

Laureații vor fi înștiințați prin mail cu privire la sediul din București unde vor putea veni să-și ridice premiile. Data de acordare a premiilor – sâmbătă 31 iulie.

La cerere, premiile pot fi trimise și prin poștă cu plata la destinatar.

Felicitări tuturor participanților!

Criterii de jurizare

În evaluarea concurenților, juriul va ține cont de următoarele criterii:

  1. respectarea partiturii
  2. execuția tehnică
  3. dificultatea repertoriului
  4. realizare interpretativă

Pentru o evaluare cât mai obiectivă și pentru obținerea punctajului final al fiecărui concurent se vor avea în vedere:

  • profesorul care are un elev în concurs nu-și va nota elevul respectiv;
  • cea mai mică notă și cea mai mare notă obținute de către un concurent se exclud;
  • nota finală reprezintă media aritmetică dintre notele membrilor juriului, după ce s-au exclus extremele.

Acordarea premiilor va ține cont de următoarele punctaje obținute de către concurenți:

Premiul 1: 95-100 puncte

Premiul 2: 90-95 puncte

Premiul 3: 85-90 puncte

Mențiune: 80-85 puncte

Concurenți secțiunea „Hobby” – Talente în afirmare, ediția a IX-a, 2021

PREŞCOLARI şi CLASA 0

  1. Chițoiu Gabriela
  2. Ionașcu Luca Ioan
  3. Tudor Anastasia
  4. Zamfir de Souza Iacov

 

CLASA I

  1. Păun Tudor
  2. Șopoțeanu Ilinca
  3. Trifan Arya Maria

 

CLASA a II-a

  1. Amăriucăi Ștefana Teodora
  2. Furdui Ioana
  3. Minoiu Horia Ștefan
  4. Niculescu Luca
  5. Portase Tudor

 

CLASA a III-a

  1. Budai-Bunceanu Ioan Teodor
  2. Enache Radu Mihai
  3. Enescu Vlad
  4. Grigore Ștefan Daniel
  5. Ionel Letiția
  6. Lupșan Ioan Alexandru
  7. Martin Eric
  8. Motișan Gabriel George
  9. Păun Matei
  10. Stan Giulia
  11. Stoica Vișan Nicolas
  12. Tiță David

 

CLASA a IV-a

  1. Chiriță-Barbu Luca
  2. Cocanu Ana Maria
  3. Cofaru Maria Lidia
  4. Constantin Gabriel Denis
  5. Divriceanu Elena
  6. Exari Tudor Andrei
  7. Gorincioi Nichita
  8. Ioniță Andreea Mihaela
  9. Lujanschi Andrei Mihnea
  10. Oană Radu Ștefan
  11. Profir Emanuel Iliuş
  12. Savopol Pavel
  13. Şerban Laura Miruna
  14. Tomșa Andrei Cătălin
  15. Trantea Andrei

 

CLASA a V-a

  1. Andone Ștefan
  2. Bálinth Johanna
  3. Cucereanu Vladimir Ștefan
  4. Dragomir Ioana Mădălina
  5. Dumitrescu Filip
  6. Dumitrescu Radu Ioan
  7. Dumitru Luca Cristian
  8. Filimon Cristian Andrei
  9. Gheţu Andrei Gabriel
  10. Gheţu Mihai Anton
  11. Moraru Ștefan Alexandru
  12. Popa Irina Ecaterina
  13. Văceanu Mihai

 

CLASA a VI-a

  1. Dincă Octavian
  2. Dinu Daria Maria
  3. Duță Denisa
  4. Georgescu Rareș Ștefan
  5. Gheorghiță Simon Leonard
  6. Lupșan Vlad Andrei
  7. Manu Alexandru
  8. Predoiu Vlad
  9. Simionovici Ioana Alexandra

 

CLASA a VII-a

  1. David Ioana Elisa
  2. Dumitrescu Tudor Mihai
  3. Gorciu Georgiana
  4. Haralambie Eduard
  5. Jianu Ana
  6. Malinschi Alexandru Eduard
  7. Mireanu Ioan Alexandru

 

CLASA a IX-a

  1. Beldiman Radu
  2. Dîrdeci Ilinca
  3. Nicolae Ștefan

 

CLASA a X-a

  1. Malinschi Ana Elisabeta
  2. Pop Eric
  3. Stancu Theodora

OPEN

  1. Marinache Bogdana Daniela
  2. Orășanu Șerban
  3. Ungureanu Ana Cosmina

 

TOTAL: 77 concurenți

Concurenți secțiunea „Performanță” – Talente în afirmare, ediția a IX-a, 2021

CATEGORIA A (8-11 ani)

  1. Böszörményi-Dobia Dominik
  2. Bucur Dumitru Sabin
  3. Dumitru Gruia Andrei
  4. Enescu Vlad
  5. Mardale Anna Teodora
  6. Marin Alexandra
  7. Millye Bence
  8. Ormenișan Emma-Sophia
  9. Săndulescu Sava Andreea
  10. Stanciu Siluan Andrei
  11. Șerban Albert
  12. Tudor David

 

CATEGORIA B (12-15 ani)

 

  1. Bașa Daniel Constantin
  2. Bauer Caroline
  3. Bălțatu Mihnea Mihai Codruț
  4. Bivol David Nicolae
  5. Ceacâr Vladimir
  6. Cîmpeanu Oana Larisa
  7. Drăghici Robert Gabriel
  8. Ferencz Bálasz
  9. Florescu Teodor Ștefan
  10. Gînscă-Nistea Nichita
  11. Gojković David
  12. Haralambie Eduard Andrei
  13. Jianu Ana
  14. Kakasi Zsuzsanna
  15. Mare Alexandra
  16. Mavrodin Carla Maria Alexandra
  17. Mireanu Ioan Alexandru
  18. Nedelcu Maria Roxana
  19. Nishio Alberto Ryoma
  20. Orășanu Andrei
  21. Pasăre Eduard
  22. Pițu Andrei
  23. Popa Dragoș
  24. Vișoiu Andrada Elena
  25. Vlăsceanu Alex Mihai

 

CATEGORIA C (16-23 ani)

 

  1. Biriș Kertesz Karin Vanessa
  2. Caravană Eduard Constantin
  3. Constantinescu Iosif
  4. Coriciuc Matei
  5. Crețu Eduard Gabriel
  6. Filipescu Emil
  7. Gheorghe Valentin
  8. Grecu Alexandru
  9. Hișu Antonia
  10. Mreană Nicoleta Alina
  11. Munteanu Eusebiu
  12. Palade Gabriela
  13. Tucan Stan Claudiu Andrei
  14. Ungureanu Ana Cosmina

 

Total: 51 concurenți

 

Membrii juriului – secțiunea „Hobby” – Talente în afirmare 2021

  • Eugen Mang – profesor de chitară și director al Casei de Producție E&E Music Production Management
  • Tudor Dragos – profesor de chitară la Liceul de arte „Regina Maria”, Alba Iulia
  • Radu Miculiță – profesor de chitară la „Școala Europeană” din București
  • Tudor Niculescu Mizil – profesor doctor la Școala Gimnazială de Arte nr. 5 din București
  • Emanuel Popa – profesor la Școala Internațională „Verita” din București

Membrii juriului – secțiunea „Performanță” – Talente în afirmare 2021

  • Cătălin Ștefănescu-Pătrașcu – conferențiar doctor la Universitatea Națională de Muzică din București
  • Liviu Georgescu – profesor la Colegiul Național de Muzică „George Enescu” și Președintele Fundației Române de chitară
  • Eugen Mang – profesor de chitară si Directorul Casei de Producție „E&E Music Production Management”
  • Aurelian Andrei – profesor de chitară la Colegiul Național de Muzică Dinu Lipatti, București
  • Beke Istvan Ferenc – profesor de chitară la Academia „Gheorghe Dima” din Cluj și Președintele Asociației „Harmonia Cordis”
  • Tudor Niculescu-Mizil – profesor doctor la Școala Gimnazială de Arte nr. 5 din București
  • Radu Miculița, profesor de chitară la „Școala Europeană” din București

Premiile concursului „Talente în afirmare” 2021

PC GARAGE  oferă premii extraordinare pentru laureații ediției a IX-a a concursului de chitară „Talente în afirmare”. Suntem bucuroși să putem oferi asemenea premii frumoase și consistente. Valoarea totală: 4000 de euro.

Pe lângă acestea, marele premiu al secțiunii „Hobby” va fi o chitară student cu husă oferită de Magazinul Rapsodia.

Asociatia de chitară „Transilvania” acordă 3 burse constând în participare gratuită la ediția 2021 a Festivalului Internațional de Chitară „Transilvania”. Bursele se referă la acoperirea taxei de participare.

PREMII PC GARAGE:

 

 

Smartphone Xiaomi Redmi 9 (2020), Ecran IPS FHD+, Octa
Core 2.0GHz, 64GB, 4GB RAM, Dual SIM, 4G, 5-Camere,
Baterie 5020 mAh, Android 10, Sunset Purple – MZB9703EU,
Redmi 9 Dual SIM 64/4GB Purple

 

 

 

 

 

 

Smartphone Xiaomi Redmi Note 9T, 5G Edition, Octa Core,
64GB, 4GB RAM, Dual SIM, 5G, 4-Camere, Nightfall Black –
Redmi Note 9T 5G Dual SIM 64/4G Nightfall Black

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consola Microsoft Xbox Series S 512GB White – RRS-00010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenovo Rucsac notebook 15.6 inch Casual Backpack B210
Green – GX40Q17228

 

 

 

 

 

 

 

 

Xiaomi Lampa de birou Mi LED Desk Lamp 1S, Wi-Fi, control
prin aplicatie – MUE4105GL

 

 

 

 

 

 

 

Xiaomi Lampa Mi Bedside 2, 9W, Wi-Fi, 400 lm, control prin
aplicatie – MUE4093GL

 

 

 

 

 

 

 

Aspirator Xiaomi Mi Vacuum Cleaner mini, Li-Ion 10.8 V,
120W, 100ml, Portabil, Alb – BHR4562GL

 

 

 

 

 

 

 

 

Camera Web Canyon CNE-CWC3N 720P USB 2.0 – CNECWC3N

 

 

 

 

 

 

 

 

Casca bluetooth Xiaomi Haylou GT1 Pro, Black, Bluetooth
5.0, certificare IPX5, DSP and Dual Mic Noise Isolation, Voice
Assistant – Haylou GT1 Pro

 

 

 

 

 

 

 

Casti Gaming Cougar Immersa Essential –
CG3H350P40B0001\

 

 

 

 

 

 

 

 

Casti Gaming Redragon Hylas RGB – H260RGB-BK

 

 

 

 

 

 

 

 

Kit Gaming Redragon S107 – S107-BK

 

 

 

 

 

 

 

 

Mouse Gaming Redragon Griffin Black – M607-BK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Memorie externa ADATA Classic C008 32GB negru/rosu –
AC008-32G-RKD

 

Concursul internațional de chitară„TALENTE ÎN AFIRMARE”, 2020 – EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Performanță”

Categoria A (8-11 ani)

 

Orășanu Andrei – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=R6m_G-S9kVo&feature=youtu.be

Prunean Cezara Elena – PREMIUL II

link de participare: https://youtu.be/Eei9_8cRLF8

Tudor David – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

Vlăsceanu Alex Mihai – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=xkDqGeCNvyA

Zanfir Ayan Nicolas – PREMIUL III

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=hBveEDxHXw0&feature=youtu.be

Șerban Albert – MENȚIUNE

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=x-PuzqJOD2M&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3dywu2dDCwpldVT0-EYfeLUH7RzBnm3nXV7kT_3bZNNVewoY0TSXk5Bok

 

CATEGORIA B (12-15 ani)

Ancuța Robert Ionuț – PREMIUL I

link de participare: https://youtu.be/bvf-KOiS-rs

Prigoană Maria – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=Mdp4NhhOK2E&list=RDMdp4NhhOK2E&start_radio=1&t=6

Caravană Eduard – PREMIUL II

link de participare: https://youtu.be/l5vCcYY_c8M

Lădar Maria – PREMIUL III

link de participare: https://youtu.be/pGDLHGWF5zI

Bălțatu Mihnea – MENȚIUNE

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=LEw7q-uoMv4

Gojcović David – MENȚIUNE

link de participare: https://youtu.be/XqfGJpGSGhU

 

CATEGORIA C (16-23 ani)

Pintilie Ovidiu Andrei – PREMIUL I

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FeUBE0Jm_1M

Constantinescu Iosif – PREMIUL II

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=J-pigvLta6g

Ciocan Daniel – PREMIUL III

link de participare: https://youtu.be/6eomsaXJ8Vo

Bănescu Ioan – MENȚIUNE

link de participare: https://youtu.be/ay_k4-yHG1M

Palade Gabriela – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=DoY7H5J3dTo

Filipescu Emil – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://youtu.be/IFx7Df1nifg

Crețu Eduard – Premiu de interpretare ASDV

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=FEzrjCPfIig&t=5s

 

Felicitări tuturor participanților!

Concursul internațional de chitară „TALENTE ÎN AFIRMARE”, 2020 – EDIȚIE ONLINE Premiile secțiunii „Hobby”

PREȘCOLARI ȘI CLASA 0

Mardale Anna Teodora – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=CubdrRdMAFc

Tudor Anastasia– PREMIUL II   

link de participare: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=gryxz18q9To

 

CLASA I

Furdui Ioana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/NTIlMFwRCYw

 

CLASA a II-a

Enescu Vlad – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=fh5icpOIHxI&feature=youtu.be

Motișan George Gabriel– PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=ZL9B2_EGZkU

Păun Matei – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/t-m-Q9AIXVY

Stan Giulia – PREMIUL III 

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=NKh1nNicSc8

 

CLASA a III-a

Tudor David – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

Oană Radu Ștefan – PREMIUL II 

link de participare: https://youtu.be/ormomhr7zGo

Savopol Pavel – PREMIUL III 

link de participare: https://youtu.be/ws2EPJWDVLM

Cofaru Maria – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=NKh1nNicSc8

Gorincioi Nichita – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/7alzb-egJ7k

Profir Emanuel Iliuș – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/mFIwda6yl6Y

Șerban Laura Miruna – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=Lachr2Ilibg

 

CLASA A IV-a

Dumitrescu Radu Ioan – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=m_QIpOoXAiY

Ghețu Mihai – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/waIeYq5-tV4

Picoche Clementine – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bnAfQ9jDi0k

Văceanu Mihai – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=6hr5xMWZLuQ

Cucereanu Vladimir Ștefan – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/MHRTpBhiRxU

Anghelescu Codruț –  PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare:  https://youtu.be/QJUYb_XEtHM

 

CLASA A V-a

Dreghiciu Cristian Andrei – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bG5VijA0XCc

Lupșan Vlad Andrei – PREMIUL II 

link de participare:  https://www.youtube.com/watch?v=UUKw9sV8FJY&feature=youtu.be

Predoiu Vlad – PREMIUL II 

link de participare: https://youtu.be/jmMkBy8y9qs

Giurcă David Ștefan – PREMIUL III   

link de participare: https://youtu.be/mqkP9k0-MI4

Merticaru Vladimir – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=6EG2qi7qCBY&feature=youtu.be

Niculae Matei Alin – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=az6QbtY_6oE

Cucu Matei Cristian– PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://youtu.be/SjuEJ4grhu8

Duță Denisa – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://youtu.be/ZvCxQkDyanQ

Mateescu Patricia Sofia – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=AE8w4cLDroU&feature=youtu.be

 

CLASA A VI-a

Gorciu Georgiana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/G4bGR62O87k

Jianu Ana – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/K2Q4Y3Y3eqg

Malinschi Alexandru Eduard– PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/3yrPk1NqV68

Mozaș Denisa – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=zE2GFWDSqiA&feature=youtu.be

Dumitrescu Tudor Mihai – MENȚIUNE  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=aQrDSQDy5A4

Pițuru Deyan Alexandru – MENȚIUNE  

link de participare: https://youtu.be/t7tHvD2eW_E

 

CLASA A VII-a

Văceanu Dan Nicolae – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=bMZxEeSwNes

Bădiță Maria Cristina – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=pGHw485KOK0

Iftimi Vlad Andrei – PREMIUL III  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=ZZi1-ofQuzg&feature=youtu.be

 

CLASA a VIII-a

Dîrdeci Ilinca – PREMIUL II  

link de participare:  https://youtu.be/XdY6whmxc6s

 

CLASA a IX-a

Malinschi Ana – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/tJLrnLdV1qQ

Dudaș Antonio – PREMIUL II  

link de participare: https://youtu.be/jQXh-sf9Twg

 

CLASA a X-a

Cîmpeanu Gabriel – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/4eLhKr1E_E4

Șerban Miruna Elena – PREMIUL I  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=1Byk3UBb-Ik&feature=youtu.be

 

CLASA a XI-a

Creangă Ana – PREMIUL I  

link de participare:  https://youtu.be/ZzvU1ZoU5Yc

 

OPEN

Bălan Codrin Gabriel – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/mUdRZRvfkF0

Marinache Daniela – PREMIUL I  

link de participare: https://youtu.be/pzz6yjZ_Xx0

Radu George – PREMIUL II  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=mCgCYEEqNPQ

Serbeszki Marius – PREMIUL III  

link de participare: https://youtu.be/XVFYQw0ap-8

Szerac Ileana Carmen – PREMIUL PENTRU INTERPRETARE (ASDV)  

link de participare: https://www.youtube.com/watch?v=kcIUk1fi9_w

 

MARELE PREMIU AL SECȚIUNII HOBBY – Tudor David, clasa a III-a  

link de participare:  https://www.youtube.com/watch?v=_Q1wT2STw8E

 

Felicitări tuturor participanților!